Frigolog tankuje

Tankovaním v zahraničí ušetria dopravné spoločnosti desaťtisíce eur

Považská Bystrica 20. januára (TASR) – Tankovaním pohonných hmôt v Českej republike ušetria slovenské dopravné spoločnosti desaťtisíce eur ročne. Pri súčasnom kurze českej koruny k euru a nižšej cene nafty u našich susedov, ušetria dopravcovia až 20 centov na liter nafty.

Podľa majiteľa považskobystrickej dopravnej spoločnosti TEFIS Juraja Tesku tankujú jeho kamióny naftu v Českej republike už niekoľko rokov. Vzhľadom na ceny nafty ušetril asi desať centov na litri, po tom, ako okolité štáty znížili cenu nafty výraznejšie ako na Slovensku, je to až 20 centov na liter.

„Naša spoločnosť má 13 kamiónov, zabezpečujeme nákladnú dopravu najmä do Francúzska a Nemecka. Mesačne natankujú naše kamióny asi 40.000 až 45.000 litrov nafty,“ priblížil Teska s tým, že pri ročnej spotrebe nafty okolo 500.000 litrov sa jeho úspora na nafte môže pohybovať až do 100.000 eur. „Samozrejme, že ich investujeme do opráv a servisu,“ doplnil Teska s tým, že v Českej republike tankuje do svojich kamiónov už osem rokov a odber nafty za výhodnejšie ceny má zmluvne zakotvený so súkromným predajcom.

Ako dodal, na Slovensku by začal tankovať v prípade, ak by sa cena nafty čo i len vyrovnala tej v zahraničí. Pokúšal sa už osloviť niektorých predajcov s požiadavkou množstvovej zľavy, no neuspel. „Niekomu to zrejme vyhovuje, a tak mnohí autodopravcovia tankujú v zahraničí. Ak by sa cenová politika zmenila, určite by sme na Slovensku začali tankovať viacerí,“ zdôraznil majiteľ autodopravy s tým, že je škoda, keď státisíce až milióny eur za pohonné hmoty končia v zahraničí.

 

Zdroj: TASR  – Bratislava
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.