Iveco a Lidl

Spoločnosť Lidl si vybrala Iveco pre najväčší vozový park nákladných vozidiel na LNG

Spoločnosť CNH Industrial NV urobila veľký krok v presadzovaní úžitkových vozidiel na zemný plyn.

Uzavrela totiž spoluprácu s talianskou pobočkou nadnárodného reťazca supermarketov Lidl (Lidl Italia). Od roku 2015 bude spoločnosť Lidl Italia svoju sieť 570 obchodov obsluhovať aj s pomocou najväčšej flotily vozidiel na zemný plyn v Taliansku.

Flotilu bude tvoriť 15 nákladných automobilov Iveco Stralis Natural Power na skvapalnený zemný plyn (LNG). Vozidlá sú vybavené motormi Cursor 8 CNG Euro VI, ktoré vyrába spoločnosť FPT Industrial, patriaca pod značku CNH Industrial, vyrábajúcu pohonné ústrojenstvá. O realizáciu celej flotily na LNG sa postará firma LC3, popredný špecialista na logistiku teplotne regulovanej prepravy. 15 kamiónov pre Lidl Italia je súčasťou dodávky 50 vozidiel Stralis na LNG, ktoré spoločnosť Iveco dodá firme LC3.

Skvapalnený zemný plyn sa považuje za jedno z najčistejších palív na trhu. Prevádzkovanie flotily na LNG má množstvo výhod z pohľadu životného prostredia aj ziskovosti. V porovnaní s naftou, zemný plyn výrazne znižuje dopady vozidla na okolie – vypúšťa o 95% menej pevných častíc, emisie oxidu dusíka sú nižšie o 35% a emisie CO2 o 10%. Náklady na prevádzku sú nižšie približne o 20%.

 

Zdroj:

transport.sk, TS Iveco CZ