Pokuty za mýtne prehrešky

Od apríla 2015 by sa mohli pokuty za mýtne prehrešky znížiť o polovicu

Bratislava 20. januára (TASR) – Pokuty za mýtne prehrešky by sa mohli od apríla tohto roka znížiť o polovicu. Podľa Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) sa na tom dnes dohodli jej predstavitelia spolu so zástupcami ministerstiev dopravy a vnútra.

„Ak pôjde všetko plynulo, od apríla by mohli byť účinné znížené sadzby pokút, a to na polovicu,“ uviedol na dnešnom brífingu v Bratislave podpredseda UNAS Róbert Huran. Návrh na zníženie pokút by mal podľa jeho slov na februárovú schôdzu parlamentu predložiť poslanec vládneho Smeru-SD Maroš Kondrót.

„V tejto veci nám ministerstvo vyhovelo a myslím si, že budú spokojní aj viacerí autodopravcovia, ktorí sa nebudú musieť obávať likvidačných pokút,“ priblížil Huran. V súčasnosti môže byť podľa jeho slov pokuta pre nákladné auto, ktoré jazdí po spoplatnenom úseku bez úhrady mýta, vo výške 100-násobku nedoplatku mýta, najviac však 1500 eur. Po novom má byť vo výške 100-násobku nedoplatku mýta, ale najviac 700 eur.

Pokuty za mýtne prehrešky sa však znižovali aj v minulosti. Ešte za vlády Ivety Radičovej pristúpil k takémuto kroku vtedajší minister dopravy Ján Figeľ (KDH). Následne sa ale zvýšil počet mýtnych prehreškov, pokuty preto od januára 2014 zvyšoval už terajší minister Ján Počiatek (Smer-SD).

 

Zdroj: TASR  – Bratislava
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“