Veľmi nás teší, že aj vďaka našej podpore dosahujú dievčatá z Mestského Volejbalového Klubu Nové Mesto nad Váhom v krátkom čase ich pôsobenia, také výrazné športové úspechy.

Prečítajte si, ako to celé prebiehalo.

Žiačky MVK Frigolog na MSR bronzové

MSR žiačky Žilina očami „trénera, diváka“

Historická medaila pre MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom

Naše dievčatá MVK sa predstavili na ďalšom vrchole sezóny. Po 7.mieste na kadetkách sme si jednoznačne stanovili cieľ postup do semifinále.

Hneď v 1.zápase sme tieto ciele začali napĺňať. Výhra nad VK Kúpele Brusno 3:0 bola dramatickejšia len v 3.sete. Dievčatá ho našťastie ustáli.

V zápase pravdy s Bilíkovovu Bratislava sme sa chceli konfrontovať s horúcim ašpirantom na titul. Bilíkova nám viac menej nedala šancu. V zápase sme sa nezmohli na vážnejší odpor, celý zápas sme prehrávali a len v koncovke 2., resp. 3.setu, sme kozmeticky upravili výsledok.

V zápase o postup do semifinále sme narazili na húževnatý Stropkov. Ten nás v 1.sete skoro do ničoho nepustil. Našťastie sme koncovku setu zvládli lepšie my. Potom to už bol zápas, v ktorom sme dominovali, aj keď súper nedal nič zadarmo.

V semifinále sme narazili na Sláviu UK. Verili sme si. Hneď 1.set nám ale ukázal zrkadlo. Prehrali sme až moc ľahko. V druhom sete sme, ale zabojovali a mali dokonca setball. Môžeme, ale povedať, že tento set mal patriť nám. Viaceré chyby rozhodcu nás oň obrali. V 3.sete sme sa už nezmohli na vážnejší odpor a Slávia postúpila zaslúžene.

V súboji o 3.miesto sme sa stretli s VA Žilina. Prvé dva sety boli jasne v našej réžii. Ako to už ale u nás chodí, 3.set sme nezvládli, vysoko sme prehrávali. V závere sme sa ale nakopli a aspoň kozmeticky upravili stav. 4.set začal pre nás úspešne. Vytvorili sme si výraznejší náskok, ktorý sme udržovali až do našej povestnej koncovky. Tu sme ešte dovolili súperovi dúfať v obrat. Nakoniec sme ale boli šťastnejší a vybojovali sme si 1. medailu v histórii MVK !

Teší nás dekorovanie Martiny Melicherovej za najlepšiu smečiarku turnaja a veľká podpora rodičov .

Poďakovanie patrí usporiadateľom, opäť sme sa u vás cítili výborne.

Veľké ďakujeme sponzorovi spoločnosti Frigolog, bez ktorej by sme naše ciele ťažko uskutočňovali.

Taktiež trénerke Tlstovičovej, ktorá ukázala divevčatám, že profesionalita je nielen výsadou trénera, ale mala by byť aj výsadou hráčky. Určite za tie 2 týždne pomohla dievčatám v mnohých veciach.

A na záver VEĽKÉ ĎAKUJEME Radke Paulechovej, ktorá odchádza definitívne na cyklistiku. Radka ďakujeme za roky, ktoré si u nás strávila, bola si výbornou volejbalistkou. Vždy keď tvoje srdiečko zasmúti za volejbalom, sme tu, radi Ťa uvidíme.

A na záver vďaka všetkým ľuďom v MVK, bez vašej práce by nevznikol žiadny úspech.